Minden évben augusztus 15-e a Kutyák Mikrochipezésének Világnapja, az a nap, amikor arra ösztönzik a gazdikat, hogy vigyék el kedvenceiket mikrochipeztetni, illetve emlékeztetik azokat, akik ezt már megtették, hogy frissítsék a regisztrációs információjukat.

Az Amerikai Állatorvosi Alapítvány szerint, 3-ból 1 háziállat eltűnik élete során, és 90%-uk sosem tér haza. Ha az állatok mikrochipet kapnak, az segít növelni annak az esélyét, hogy az eltűnt háziállat biztonságban hazajusson. Ez az azonosítási mód rendkívül megbízható, mivel mindig a háziállatoddal van, és a nyakörvvel ellentétben, ez nem tud leesni kedvencedről.

Mik azok a Mikrochipek?

A Mikrochipek a kutyusod vagy macskád lapockái közé beültetett azonosítási eszközök. Az eszköz maga, egy elektromos chip, amit egy csupán rizsszem nagyságú üveg henger vesz körül, melynek hála a beültetési folyamat nem fájdalmasabb egy tipikus szurinál. A mikrochip rádió frekvenciás technológiával működik, hogy biztonságosan és véglegesen összekapcsolja kisállatod az információval, ami szükséges lesz a hazatalálásához. Ha a háziállatod elveszett, és valaki elvitte egy állatorvoshoz, egy menhelyre, vagy állatkereskedésbe, ott a mikrochip olvasó segítségével meg tudják nézni az állat adatait. Sokan nem tudják, de a legtöbb hazai MOL kúton is található chipolvasó!

Ugye a te kutyusodban is van chip?

Magyarországon 2013. óta kötelező a kutyák mikrochippel való ellátása! A kutyák chippes megjelölése függetlenül a kutya korától, fajtájától minden esetben a gazda felelőssége. Mindemellett, hivatalosan az állatorvosok ennek hiányában nem olthatnak veszettség ellen. Ha még nincs chip a kiskutyádban, látogass el az állatorvosotokhoz és kérd meg, hogy pótolja ezt! Fontos, hogy ne csak beütessék, hanem be is regisztrálják a chippet. Ilyenkor, a gazdi telefonszáma és a lakcím kerül rögzítésre, hogy baj esetén azonnal értesíteni lehessen!

Hogy regisztráld/frissítsd kedvenced mikrochipjét?

Kisállatod mikrochipje csak akkor értékes, ha regisztrálva van és friss adatokat tartalmaz. Sok elveszett, mikrochipezett kisállat végzi menhelyeken; ezek az állatok helytelen vagy hiányzó gazdi információ miatt soha nem térnek haza.

Kisállatod mikrochipjének regisztrációja/frissítése lépésről lépésre

Tudd kedvenced mikrochip számát
Ha beadattad neki a mikrochipet, de nem vagy biztos a számában, az állatorvos valószínűleg tudja a nyilvántartásból. Ha mégsem, elviheted kedvenced az állatorvoshoz, állatmenhelyre, állatellenőrzőbe, vagy állatkereskedésbe, hogy leolvastasd a mikrochipjét.

Tudd kedvenced mikrochip gyártóját
Ha nem vagy biztos benne, hogy milyen mikrochip van az állatodban, csak írd be a mikrochip számát ebbe az adatbázisba: AAHA Universal Pet Microchip Lookup site.

Hívd fel, vagy látogasd meg a mikrochip gyártó weboldalát, hogy regisztráld vagy frissítsd a chip információit.
Ajánlott a gyártó- és a Talált Állatok nyilvántartásába is regisztrálni és frissíteni kedvencet mikrochipjét. A Talált Állatok nyilvántartása egy non-profit szervezet, ami globális, és teljesen ingyenes mikrochip regisztrációt biztosít.

Ezzel a néhány egyszerű lépéssel biztonságban tudhatod kedvenced, és joggal bizakodhatsz, hogy nagyobb eséllyel tér vissza hozzád, ha bármi miatt eltűnne a jövőben.

Alábbi cikkeink még érdekelhetnek:

Fiatal vizslám rendszeresen füvet eszik. Mi tévő legyek?

Fiatal vizslám rendszeresen füvet eszik. Mi tévő legyek?

Kérdező: Már két éve rendelem önöktől a Ted bárányos rizses száraz kutyatápot és a konzerveket a vizslámnak, aki most 3 éves. Nagyon szereti mind a kettőt. A problémám az, hogy nem tudom miért eszik mégis füvet mellette. Sokat játszunk, vitamint is kap. Répát, ubit is...

bővebben
Tippek a Ragyogó Szőrzetért és Egészséges Bőrért

Tippek a Ragyogó Szőrzetért és Egészséges Bőrért

A kutyák bőr- és szőrproblémái számos gazdi számára jelentenek kihívást, ám megfelelő odafigyeléssel és gondoskodással ezek a problémák megelőzhetők, illetve kezelhetők. Az egészséges bőr és szőrzet kulcsfontosságú a kutya általános jóllétéhez, mivel ezek nem csupán a...

bővebben
allergia category-kutya-egeszseg category-kutya-taplalkozas tag-kutya">
Barney labradorom gyakran küzd emésztési problémákkal és gázosodással, különösen étkezések után. Mi tévő legyek?

Barney labradorom gyakran küzd emésztési problémákkal és gázosodással, különösen étkezések után. Mi tévő legyek?

Kérdező: Nemrég örökbe fogadtam egy 6 éves labrador retrievert, aki évek óta a menhelyen élt. Azt vettem észre, hogy Barney, a labradorom, bár nagyon életerős és játékos, gyakran küzd emésztési problémákkal és gázosodással, különösen étkezések után. Ráadásul a...

bővebben
Rólunk mondtátok
27834 vélemény